Únor 2011

Portrét muže- Portret of a man

19. února 2011 v 15:39 | Milos Kovrzek |  Kresba - portréty / Drawing - portraits
Stále se učím kreslit portréty, ale ještě to není dle mých představ. Toto měl být herec Christian Oliver z Kobry 11 ... :-(
I study of portet drawing but it is not still according to my imaginations. This man at the picture should be the actor Christian Oliver of popular serial "Kobra 11".
G.


Some my old paintings

16. února 2011 v 19:30 | Milos Kovrzek |  Olej na Plátně / Oil on Canvas
Hi,
I would want to show you some my old paintings .

Bottle and cup of cofee
Bunch of grapes
Flute and alarm clock

Jak napnout plátno

6. února 2011 v 21:09 | Milos Kovrzek |  Pomůcky a nástroje
Připravil jsem si pro vás postup, jak si můžete poměrně snadno napnout našepsované (povrchově upravené plátno tzv.šepsem - k této přípravě se do budoucna ještě jistě vrátíme) plátno na tzv. blind-rám (pozn. blind-rám je rámeček, který lze sestavit z různě dlouhých latí, které mají předpřipravené čepy. Tyto latě lze zakoupit ve výtvarných potřebách). K jednotlivým krokům jsem připravil foto dokumentaci.

Potřebné pomůcky: nůžky, úhelnice, sponkovačka, tzv.blind-rám (v tomto případě 35 x 40 cm) a samozřejmě našepsované plátno.Připravíme si rámeček tak, aby měl pravé úhly. Rámeček položíme na rub plátna, aby plátno přečnívalo o cca 4cm na každé straně (viz.obr.). Tento přesah je nutný pro zahnutí plátna na rám a musíme s tímto počítat již při přípravě a měření plátna.Rovnoměrné připevnění plátna sponkovačkou na prostředku rámu (viz.obr.).Připevnění plátna po obvodu - vzniknou takové "uši" :-), které zahneme a přisponkujeme (viz.obr.).Po zahnutí a připevnění všech rohů je ještě nutné plátno dostatečně napnout. K tomu slouží napínací kolíčky, což jsou takové úzké trojúhelníčky. Tyto kolíčky se vkládají do drážky blind-rámu a s pomocí kladívka se lehce doťukají, aby se plátno rovnoměrně napnulo (viz.obr.).
A je hotovo a může se malovat. Je to jednoduché, ne ?

ÚVOD/INTRODUCTION

6. února 2011 v 17:28 | Milos Kovrzek

Je libo tužku nebo štětec?

Dobrý den.

Vítám Vás na mém blogu, na kterém bych se chtěl podělit o své radosti z výtvarného umění.
Rád bych vám představil nejenom svá skromná dílka, ale též bych chtěl všem návštěvníkům ukázat, že výtvarné umění není jenom učební předmět na základní škole. Je to především odpočinek, svoboda, fantazie, radost, objevování a poznávání sebe samého a pro mě též meditace.
Ve výtvarném umění nezáleží na věku, na inteligenci nebo na dosaženém vzdělání.
Budu moc rád, když mi pošlete své názory, obrázky, ale třeba i popis technik, které si budu moci vyzkoušet.

Takže přeji všem pěkný den a mnoho zajímavých zážitků při objevování výtvarného umění

KONTAKT/CONTACT

6. února 2011 v 12:34 | Milos Kovrzek
email: milos.kovrzek@seznam.cz